Dzisiaj jest: 17.6.2024, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
WYBIERZ JĘZYK
Ogłoszenie:

MEDICALSPEC Centrum Medyczne - hepatolog Wrocław

dodano: 2024.01.23 ważne do: 2024.04.22 wyświetleń: 143
Szczegóły ogłoszenia:

Liczna kleszczy w naszych lasach zwiększyła się ogromnie w ostatnim czasie, a spora ich część niestety jest nosicielami niebezpiecznych chorób, w tym boreliozy. Borelioza jest bardzo podstępna, ponieważ przez wiele lat może nie dawać żadnych widocznych symptomów, a przez ten czas bakteria atakuje różne wewnętrzne narządy. Z tego też powodu po każdorazowym ukąszeniu przez kleszcza trzeba dokładnie obserwować, czy nie zaczną się jednak pojawiać jakieś objawy świadczące o zarażeniu.

Charakterystyczny i typowy jest rumień, ale nie występuje on za każdym razem, niekiedy pojawiają się też stany przypominające grypę czy przeziębienie. Jeżeli ktoś ma podejrzenia co do choroby, to zrobić sobie powinien test, który pozwoli ją potwierdzić lub wykluczyć. Jeśli się okaże, że jednak zostało się zarażonym tą bakterią, to trzeba jak najszybciej zacząć odpowiednie leczenie, najlepiej w jakieś sprawdzonej przychodni. A taką znajdzie się na przykład przy pomocy wyszukiwarki internetowej, po podaniu w niej hasła borelioza Wrocław.

+Tekst Sponsorowany+

ul. Inżynierska 29a, 53-228 Wrocław
 +48 / 883555891
+48 / 577788700
 rejestracja@medicalspec.pl
 
Kontakt
Medicalspec
woj. dolnośląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.